Minden hölgy vágya a fiatalos kinézet, az időtálló megjelenés. Bármilyen szép valakinek a bőre, a nőiesség igazi koronája a megfelelő smink. A smink azonban lehet tartós, melyet kozmetikai tetoválásnak nevezünk. Segítségével ugyanúgy, mint a hagyományos sminkkel, tudunk kiemelni, hangsúlyozni formákat, vagy akár hiányzó színeket pótolni az arcon.

A vendégek között kedvelt módszer a sminktetoválás. Sokan veszik igénybe a száj vagy akár a szemkontúr tetoválást, de a legtöbben mégis a szemöldök tartóssminkjére vágynak. Ennek különböző okai lehetnek:

  • A fiatal korosztály gyakran túl  vékonyra szedik a szemöldöküket és később ez a szőrszál már nem nő vissza.
  • Előfordulhat, hogy balesetből adódóan hiányzik egy rész a szemöldökből. Betegség esetén az egész szemöldök is hiányozhat (alopécia).
  • A kor előre haladtával a szőrszálak kihullanak, ezáltal vékonyabb vagy rövidebb lesz a szemöldök.
  • Idővel a szőrszálak kivilágosodnak vagy akár megőszülnek.
  • Az arc öregedésével a szemöldök is megereszkedik, formája jelentősen megváltozik, mely előnytelenné teszi a tekintetet.

Gondoljunk csak bele, milyen óriási segítség egy korosodó hölgynek, ha már ritkuló, fakóvá vált szemöldök vonalát nem kell naponta ceruzával megrajzolnia. A gyengülő látás is nehezíti a smink elkészítését, nem is beszélve a szemüvegről. Ezeknek a hölgyeknek létfontosságú a mindennapi életükhöz a tartóssmink.

Az egész arc összhatását jelentősen befolyásolja a szemöldök formája és színe.

210965833 4861508907198190 931151682655383790 n

A megfelelő forma kialakítása

Hihetetlenül sokat jelent a jó formájú szemöldök! Idősödő korban már az is nagy változást ad, hogy tetoválással egyáltalán lesz szemöldöke egy olyan hölgynek, akinek előtte alig volt látható. A tekintetet akkor tudjuk nyitottabbá tenni, úgymond „liftinghatást elérni”, ha a smink alapvető szabályait követjük itt is. A kezdőpont optimálisan a szemzug felett legyen. Ha beljebbről kezdődik, mint a szemzug, mérges, szigorú tekintetet kapunk. A távolülő szemek esetében azonban indokolt a szemöldök vonalát arányosan beljebbről kezdeni. A szemöldök végpontját (hosszát) úgy jelölhetjük ki, hogy az orrcimpától gondolatban húzunk egy vonalat a szemöldökhöz úgy, hogy a vonal a szem külső sarkát érinti. Ahol metszi a szemöldök vonalát, az lesz az optimális végpontja, vagyis a szemöldök hosszúságát határozza meg.

Mindenesetben – a vendég adottságait figyelembe véve – a szemöldököt ívesre rajzoljuk, és nem gömbölyűre. A szemöldök legmagasabb pontjának a hosszúság 2/3-nál kell lennie. Ha a közepére esik, akkor félhold, vagy rosszabb esetben „sátor” szerű szemöldököt kapunk. Emelhetünk a szemöldök ívén (sőt javasolt!), de valamennyire érintenie kell a saját szemöldökét, mert különben fecskefarkú szemöldököt kapunk vagy még durvább esetben második szemöldököt tetoválunk a vendégnek. A szemöldök végpontja semmiképpen ne legyen alacsonyabban, mint a kezdőpont, különben szomorú, idős arcot kapunk.

Ha a szemöldök vastagsága mindenhol egyforma, akkor vonalszerű szemöldök lesz belőle. A természetes szemöldök az elején vastagabb egy kicsit és folyamatosan vékonyodik el.

Bármennyire szeretné a vendég, maradjunk a realitásokon belül.

Hírlevél feliratkozás